Echipamente Industriale
March 6, 2015 posted by Bianca Hau

Fibra optica cu sufa

Fibra optica cu sufa

Daca aveti nevoie de o solutie permanenta pentru transmisia datelor in siguranta pe distante lungi sau doriti sa realizati o retea de internet pentru compania dumneavoastra, atunci trebuie sa alegeti printre altele si tipul de cablu folosit pentru conectarea device-urilor. Cea mai buna varianta este sa alegeti fibra optica cu sufa, care are mai multe avantaje fata de un cablu metalic, iar pentru achizitionare firma Castel Distribution vine in sprijinul dumneavoastra cu preturi avantajoase la fibra optica cu sufa si nu numai.

De ce sa alegem fibra optica cu sufa oferita spre vanzare de Castel Distribution ?

Avand o experienta de 13 ani in domeniu, Castel Distribution s-a specializat in procesul de distributie a instalatiilor catre diverse sectoare: retail, rezidential sau intreprinderi mici si mijlocii. Castel Distribution ofera spre vanzare printre altele: acumulatori stationari, fibra optica cu sufa, cablu UTP, cablu FTP, instalatii electrice, echipamente de retelistica, iar lista poate continua. Oferta detaliata o puteti vizualiza accesand pagina firmei, www.castel.ro.

Ce este fibra optica cu sufa?

Fibra optica cu sufa prin definitie, este fibra confectionata din sticla sau plastic. In ultima perioada este tot mai utilizata in domeniul telecomunicatiilor datorita avantajului pe care aceasta il are in comparatie cu folosirea cablurilor metalice: transmiterea unui volum mare de date pe distante lungi. Caracteristicile principale de care fibra optica cu sufa beneficiaza sunt:

- in functie de preferinte, se poate gasi in 3 variante disponibile: fibra optica cu sufa 4, 8 sau 12 fire SM (single mode);

- prezinta protectie la razele ultra violete (UV);

- tensiune maxima de intindere: 1500 N;

- contine sufa metalica;

- lungimea de unda: 1310 nm sau 1550 nm;

- atenuare maxima: 0.33 db/Km pentru o lungime de unda de 1310 nm sau 0.22 db/Km pentru o lungime de unda de 1550 nm;

- temperatura de lucru cuprinsa in intervalul [- 40 grade Celsius , + 80 grade Celsius];

Ofera firmei Castel Distribution privind fibra optica cu sufa

Daca doriti sa achizitionati fibra optica cu sufa oferita de Castel Distribution, puteti opta pentru una sau mai multe din variantele propuse, in functie de nevoile si cerintele dumneavoastra in materie de transmitere a datelor: fibra optica cu sufa 4 fire SM (Single Mode) sau fibra optica cu sufa 8 respectiv 12 fire SM. Preturile practicate sunt avantajoase si se calculeaza la numarul de metri de fibra optica cu sufa achizitionata.

Castel Distribution- fibra optica cu sufa pentru informatii transmise in siguranta

Daca preturile practicate si oferta noastra sunt potrivite cererii dumneavoastra de fibra optica cu sufa, puteti folosi pentru comenzi sistemul online de achizitie (direct de pe site-ul nostru www.castel.ro), sau celelalte variante: apel telefonic, fax, trimiterea unui mail. Transportul se realizeaza cu ajutorul unei firme de curierat, pentru ca produsele achizitionate sa ajunga in posesia dumneavoasta in cel mai scurt timp. Pentru comenzile mai mari de 1000 RON va oferim transportul gratuit. Pentru restul de comenzi, se percepe o taxa minima de transport care va fi achitata de client in momentul primirii coletului. Persoanele care locuiesc in Bucuresti sau in apropiere, transportul este gratuit. Pentru mai multe informatii legate de oferta actuala in materie de fibra optica cu sufa, procesul de livrare si plasare a comenzilor, va asteptam pe pagina noastra castel.ro la rubrica “Cum cumpar” sau la sediul nostru din Popesti-Leordeni, judetul Ilfov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>